czwartek, 14 wrzesień 2023 15:34

SPRĘŻYNOWA Przystań Świętego Mikołaja

 

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi zakończyliśmy ostatnie działania prowadzone w ramach bezpiecznej przystani, jaką zbudowaliśmy dla dzieci i młodzieży polsko-ukraińskiej dzięki ogromnej pomocy oraz wsparciu finansowemu Fundacji Św. Mikołaja.

Była to już 3 edycja przystani w ramach, której przeprowadzono szereg działań o charakterze edukacyjnym, integracyjnym ale przede wszystkim budującym wspólne poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu.

Spotkaniem, które zakończyło wspomniany cykl była 2 dniowa wyprawa do magicznego Bałtowa, gdzie nasza 50 -cio osobowa załoga oddała się przygodzie oraz czarom. Podczas wycieczki odwiedziliśmy m.i. Jura Park, gdzie nie tylko spacerowaliśmy aleją wśród ogromnych tyranozaurów, ale sami zamieniliśmy się w peleontologów. Jakby tego było mało kino 5 D i egzotyczna przejażdżka wśród dinozaurów dostarczyły mnóstwo adrenaliny, którą koniec końców rozładowaliśmy w parku rozrywki. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od magii ...Zaznajomiła Nas z nią wiedźma Hogata, która poczyniła także użytek z mioteł ucząc naszych uczestników sztuki latania ;). Był również zwierzyniec i terenowa wycieczka school busem wśród bizonów czy uroczych kóz. Wspólny czas, wspólna zabawa po raz kolejny pokazała Nam, jak pięknie możemy się różnić.

Projekt był realizowany przez nasze Stowarzyszenie Sprężyna - Centrum Edukacji Nieformalnej, dzięki dofinansowaniu z Fundacji Św. Mikołaja. Wysokość dofinansowania 3 edycji wyniosła 42 706 zł.

Aneta Markus - Koordynator Przystani

 

Read 455 times