Projekt TURTREK

Jednym z głównych celów Stowarzyszenia jest: „Rozwijanie aktywności sportowej, turystycznej i rekreacyjnej, w tym promowanie zdrowego stylu życia” Realizując ten cel powstał projekt skierowany do mieszkańców gminy Czorsztyn, a także do tych wszystkich osób, które nie lubią bezczynnie siedzieć w domu.  Nazwaliśmy ten program – TURTREK.

TURTREK – co to takiego zapyta ktoś? Nazwa powstała na jednym z pierwszych spotkań organizacyjnych SPRĘŻYNY, była zima, tego roku wyjątkowo śnieżna i mroźna. Ktoś połączył słowa turystyka i rekreacja w jedną całość i powstał wyraz, który stał się symbolem imprez TURystyczno – Towarzysko – REKreacyjnych.

Ale TURTREK to coś więcej. TURTREK to nie tylko pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu, TURTREK to hobby, to pasja, to zew wolności, to miłość przyrody i czystego powietrza. TURTREK to smak górskiej przygody, to szmer płynącej rzeki, to szum wiatru w uszach. TURTREK to czynny wypoczynek w gronie przyjaciół i znajomych, to zmaganie się z własnym lenistwem, słabością, bólem mięśni, to pot, palące słońce, deszcz, śnieg, wiatr i woda. TURTREK to odkrywanie tajemniczych ścieżek w okolicy własnego domu, ale również tych które prowadzą gdzieś hen za horyzont, poznawanie miejsc nieznanych i rzadko odwiedzanych, odkrywanie piękna zachodów i wschodów słońca, milionów gwiazd na niebie, głosów otaczającego świata, jego zapachów i barw. TURTREK to smak ogniskowych potraw, dźwięki gitary, blask żaru dogasającego ogniska w ciemną noc, to sny pod gwiazdami  i poranna kawa na łące mokrej od rosy. TURTREK to przeżycia, których nie będziesz mógł zapomnieć do końca swych dni, a może jeszcze dłużej!!! Zapraszamy więc do odwiedzenia nas w wirtualnym świecie internetu lub w realnej rzeczywistości. Skontaktujcie się z nami aby wspólnie wyruszyć w świat pełen przygód i niezwykłych wydarzeń.

Image