niedziela, 21 sierpień 2022 12:15

MIKOŁAJ W CZERWCU

Mikołaj w czerwcu?
 
Jak się okazuje gwiazdka może być i latem! Stowarzyszenie Sprężyna otrzymało piękny podarunek właśnie od Fundacji Świętego Mikołaja, dzięki czemu możemy nieść radość dzieciom i młodzieży pochodzącym z terenów objętych konfliktem zbrojnym na Ukrainie.
Uwalnianie emocji, integracja poprzez zabawę, wywołanie radości ...to były nasze główne zamierzenia, które wdrożyć w działanie pozwolił nam projekt realizowany dzięki dofinasowaniu pozyskanym z Fundacji Św. Mikołaja. Kwota, jaką otrzymaliśmy tj. 24 849 zł przeznaczona została na cykl zdarzeń, dzięki którym na twarzach dzieci coraz śmielej gościć zaczął uśmiech. 
Projekt rozpoczął się w czerwcu, a jego zakończenie zaplanowane jest na 28 sierpnia br. Jak dotąd w jego ramach odbyły się m.in: zajęcia z bajkoterapii i biblioterapii podczas, których wspólnie rozmawialiśmy o strachu - jak się okazało przyjmuje on przeróżne postacie, z którymi jednak można sobie radzić. W Kluszkowcach zorganizowany został dzień aktywności na świeżym powietrzu, w którym udział wzięło łącznie ponad 60 cioro dzieci polsko-ukraińskich; dzięki wspólnej zabawie pięknie nawiązały się wzajemne sympatie, a proces integracji rozwinął swoje skrzydła. Dzięki realizacji projektu młodzież i dzieci z ukraińskich rodzin zobaczyć mogły najbliższą okolicę; spiską krainę zabaw, park miniatur, rejs statkiem po jeziorze czorsztyńskim, co jak mamy nadzieję pozwoliło wyeliminować poczucie obcości najbliższego otoczenia oraz budować poczucie bezpieczeństwa ...a to zaledwie kilka z atrakcji, jakie przewidziano podczas realizacji projektu. 
Przed nami jeszcze warsztaty ze śmiecioterapii, których głównym celem jest rozwijanie twórczego myślenia i kreatywności ,warsztaty przy użyciu klocków konstrukcyjnych, oraz kilka innych niespodzianek dla naszych uczestników. Relacje już niebawem ...
Jednak już teraz za ten wspaniały podarunek, jakim jest możliwość niesienia pomocy i radości innym , dziękujemy @Fundacja Świętego Mikołaja. 
 
Opr. Aneta Markus
 
 
Read 796 times