EKOMUZEUM
"DZIEDZINY DUNAJCA"
KONTAKT
Mizerna 144,
34-440 Kluszkowce
tel. 512-858-176
email: ngo.spring@gmail.com
KRS: 0000413588
Konto: NEST BANK
PLN: 13 1870 1045 2083 1059 3848 0001
EURO: PL83 1870 1045 2083 1059 3848 0002
„Skok do Wyobraźni” to projekt, który powstał dzięki grupie sześciu młodych ludzi (Agnieszki Janczy , Aleksandry Wojtaszek, Amelii Wiącek, Klaudii Wojtaszek, Magdaleny Bednarczyk oraz Karola Krzysika). Dziewczyny poznały się podczas projektu ‘’Krok naprzód’’ odbywającym się w Gimnazjum w Maniowach i po zakończeniu „Kroku…” postanowiły zrobić coś razem dla innych. Do działania włączyły też kolegę – Karola. Całość pomagała im „ogarnąć” Natalia Niemiec, bez której projekt nie byłby możliwy.
Pomysł zrodził się z potrzeby zrobienia czegoś interesującego dla młodzieży, która pragnie rozwijać swoje talenty i spełniać małe marzenia. Podczas burzy mózgów pojawiły się ciekawe pomysły na warsztaty. Wzięliśmy pod uwagę to, czego sami chcielibyśmy się nauczyć oraz to, co zainteresuje naszych rówieśników. Za najciekawsze pomysły uznaliśmy fotografię, graffiti oraz modę.
Warsztaty były bardzo praktyczne, Zaczęły się w lutym i trwały do czerwca – odbywały się dwa razy w miesiącu po 3 lub 4 godziny, w remizie OSP w Mizernej. Finałem projektu w była wystawa fotograficzna złożona ze zdjęć wykonanych przez uczestników podczas zajęć oraz obraz graffiti, który został namalowany na ścianie przy hali sportowo-widowiskowej w Maniowach. Odbył się również wiejski pokaz mody, na którym zaprezentowano stroje wykonane przez uczestników warsztatów.
Realizacja projektu była możliwa dzięki programowi Młodzież w działaniu: http://www.mlodziez.org.pl/ oraz Urzędowi Gminy Czorsztyn: http://www.czorsztyn.pl
Nasz projekt się skończył, ale zostawiliśmy po sobie kilka miejsc, które o nas nie zapomną, jak ten mural. Mamy nadzieje, że coraz więcej ludzi w naszym wieku zacznie realizować swoje marzenia.
Agnieszka Janczy – koordynator projektu
Graffiti to bardzo stara forma sztuki, która niestety współcześnie jest postrzegana przeważnie jako wandalizm. Po dwudniowych warsztatach, przekonaliśmy się, że dzięki niej można w najbardziej oryginalny sposób wyrażać swoje uczucia oraz emocje.
Gdy nasze graffiti w końcu pojawiło się na ścianie przy dworcu kolejowym w Żywcu, byliśmy dumni i zadowoleni ze swojego dzieła. Okazało się, że nie potrzeba wielkiego talentu aby zrobić coś naprawdę super.
Zobacz galerię zdjęć