Zielono mi – wakacyjne ekowarsztaty dla dzieci
W pierwszym tygodniu lipca (w dniach 2-5.07) wraz z rozpoczęciem wakacji, jedna ze Sprężyn: Kasia Burak-Pearce, dzięki wsparciu z funduszu sołeckiego w Mizernej, zorganizowała wakacyjne eko – warsztaty dla dzieci pt. „Zielono mi”.
Ekoplastyczne warsztaty pt. „ZIELONO MI” to autorski program Elżbiety Kolusz, plastyka i Strażnika Ochrony Przyrody.
Program skierowany był do dwóch grup:
1 – dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami i opiekunami,
2 – dzieci w wieku 6-13 lat
„Zielono mi ” to edukacja ekologiczna połączona z dobrą zabawą, ma na celu:
– rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, werbalnych, ruchowych i intelektualnych
– zacieśnianie więzi społecznych
– naukę działania zespołowego i indywidualnego
– podniesienie świadomości ekologicznej
– wykorzystywanie surowców wtórnych i odpadów oraz ich segregowanie
– ochronę PRZYRODY.
Podczas eko – warsztatów „ZIELONO MI” w ekologicznym teatrzyku poczuliśmy się jak prawdziwi artyści, stworzyliśmy nowe trendy w EKO – MODZIE, doświadczyliśmy jak gra NATURA, zdobyliśmy dyplom „Miłośnika Przyrody”.
Dziękuję mieszkańcom Mizernej za wspaniałą współpracę, zaangażowanie i twórcze proekologiczne myślenie.
Pozdrawiam serdecznie
Elżbieta Kolusz
