Piknik z Latawcem Dziedzin Dunajca

29.09.2024r. odbył się Piknik z Latawcem Dziedzin Dunajca w Hubie organizowany przez nasze Stowarzyszenie Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej. Partnerami tego niezwykłego wydarzenia byli Centrum Kultury Gminy Czorsztyn, Gminny Ośrodek Kultury z/s w Niedzicy oraz Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.
Celem tego niezwykłego wydarzenia kulturowego jest:
– budowanie relacji miedzy uczestnikami konkursu i poznawaniu swoich regionów;
– budowanie współpracy miedzy naszymi gminami a szczególnie Gminą Czorsztyn z Gminą Łapsze Niżne;
– tworzenie rodzinnej oferty kulturowej w oparciu o lokalne dziedzictwo.
Sercem pikniku jest konkurs na latawiec. W tym roku zgłoszono 78 latawców w 4 kategoriach.
Tegorocznym tematem przewodnim w konkursie była: „Historyczna postać, patriota, lokalny działacz, lokalny artysta, który pozytywnie wpłynął na rozwój jednego z trzech regionów: Pienin, Spisza i Podhala”. Wszystkie latawce były piękne i dzielnie walczyły, wzbijając się w powietrze.
Nagrodzone zostały wszystkie dzieci. Po trudnych debatach, wyłoniono zwycięskie latawce:
? kategoria do lat 7:
1️⃣ Mateusz Greczek z Kluszkowiec
2️⃣ Wiktoria Kaczmarczyk ze Sromowiec Wyżnych
2️⃣ Sebastian Królczyk z Maniów
2️⃣ Monika Kawa z Frydmana
3️⃣ Wiktoria Zygmunt z Krempach
3️⃣ Zuzanna Kawa z Frydmana
WYRÓŻNIENIA:
?Franciszek Horoba
?Adrianna Torba
?Antoni Markowicz
?Szymon Gabryś
?Gabriela Jamróz
?Antoni Leja
?Eryk Tomczyk
?Adrian Królczyk
?Franciszek Łojas
?Mikołaj Madejski
? Krzysztof Ozygała
?Michał Ozygała
? kategoria I-IV klasa:
1️⃣ Karolina Handzelek z Łapsz Niżnych
2️⃣ Grzegorz Markowicz z Frydmana
2️⃣ Franciszek Bernacki z Kościeliska
3️⃣ Patryk Brzyzek z Krempach
3️⃣ Anna Greczek z Kluszkowiec
3️⃣ Aleksandra Olejarz ze Sromowiec Wyżnych
WYRÓŻNIENIA:
?Antoni Bernacki
?Joanna Wolak
?Marcel Obrzut
?Sebastian Markowicz
?Zofia Pierwoła
?Gabriel Pierwoła
?Hubert Święty
?Karol Gabryś
?Szymon Łazarczyk
?Kornelia Dębska
? kategoria V-VIII klasa:
1️⃣ Anna Kozub ze Sromowiec Wyżnych
2️⃣ Weronika Konopka z Huby
2️⃣ Aleksandra Neupauer z Niedzicy
2️⃣ Maria Olejarz ze Sromowiec Wyżnych
3️⃣ Amelia Dewera z Frydmana
3️⃣ Szczepan Pierwoła ze Sromowiec Wyżnych
WYRÓŻNIENIA:
?Józefa Sproch
?Jakub Plewa
?Marlena Milaniak
?Natalia Sproch
?Sara Janczy
?Nikola Kaczmarczyk
?Patryk Zygmunt
? Zespoły:
1️⃣ Rodzina Noworolskich
2️⃣ Świetlica z Łapsz Niżnych
3️⃣ Świetlica z Niedzicy
WYRÓŻNIENIA:
?Świetlica z Falsztyna
?Świetlica z Łapsz Wyżnych
?Świetlica z Trybsza
?Świetlica z Frydmana
?Gabriela i Wiktor Witkowscy
?Marta i Natalia Łukasz
?Damian i Antoni Myśliwiec
?Świetlica z Niedzicy Zamek
? Koło Gospodyń Wiejskich w Hubie
Nagrody wręczyli:
– Pan Dariusz Latawiec z ZEW Niedzica S.A.
– Pani Aneta Markus, Wójt Gminy Czorsztyn
– Pan Jakub Jamróz, Wójt Gminy Łapsze Niżne
– Jury.
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.
Podczas pikniku, dzieci uczestniczyły w warsztatch z rozdzielnictwa (malowania toreb i plastrów drewna), robienia latawców oraz w grze plenerowej „Zagraj w dziedzictwo Dziedzin Dunajca”.
Tegoroczny Piknik, poprowadziła Ania Machacz – wspaniały konferansjer i animator.
Pyszny poczęstunek regionalny, przygotowały dla nas Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Hubie.
Piknik objęli honorowym patronatem:
– Aneta Markus – Wójt Gminy Czorsztyn
– Jakub Jamróz – Wójt Gminy Łapsze Niżne
Patronatem medialnym wydarzenie objęli:
– Radio Alex
– Tygodnik Podhalański
– 24tp.pl
– Podhale24.pl
Tegoroczny, Piknik z Latawcem Dziedzin Dunajca, ma swoją 15 rocznicę. To wspaniała impreza kulturowa, która łączy i buduje współprace miedzy naszymi gminami, ale przede wszystkim uczy o bogactwie lokalnego dziedzictwa, którym wszyscy się opiekujemy.
Za tą imprezą stoją wspaniałe osoby, które włożyły dużo pracy i serca by mogła się odbyć. Serdecznie dziękujemy:
? Pani Krystynie Milaniak -Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z/s w Niedzicy
? Pani Danusi Milaniak z GOK w Niedzicy
? Paniom ze świetlic w Gminie Łapsze Niżne
❤️ Pani Paulinie Peciak – Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn
❤️ Pani Anna Machacz
❤️ Pani Katarzynie Dobrzyńskiej
❤️ Pani Basi Bednarczyk
❤️ Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Hubie
❤️ Panom: Adrianowi Bednarczyk, Michałowi Trybunia, Andrzejowi Biel, Grzegorzowi Bednarczyk, Tomaszowi Liptak, Ryszardowi Gołdyn
❤️ Panu Józefowi Bednarczyk
❤️ Paniom ze świetlic w Gminie Czorsztyn
Wydarzenie, odbyło się w ramach realizacji zadania przez Stowarzyszenie Sprężyna, pn. „Ekomuzeum Dziedziny Dunajca – popularyzacja dziedzictwa Pienin, Spisza i Podhala”, dofinansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach Programu „Mecenat Małopolski” 2024.
 
 
Natalia Niemiec
 

Similar Posts

Dodaj komentarz