Rodzinny Piknik z Latawcem – Łapszanka 2025

Latawce kochają niebo, a nad Łapszanką mogą szybować w towarzystwie jednego z najpiękniejszych widoków na Tatry Bielskie.

To niezwykłe wydarzenie, które ponad 15 lat temu zainicjowała Akiko Miwa z Harklowej wspólnie z kobietami ze Stowarzyszenia Sprężyna, wciąż zachwyca i łączy pokolenia. Przez wiele lat Sprężyna była głównym organizatorem Pikniku, a od kilku lat współtworzymy go razem z Gminą Łapsze Niżne i Gminą Czorsztyn, dbając o integrację, wspólną zabawę i budowanie więzi poprzez radosne puszczanie latawców. W tym roku Piknik z Latawcem koordynowała i organizowała Pani Krystyna Milaniak z Gminnego Ośrodka Kultury w Łapszach Niżnych z/s w Niedzicy.

Moje marzenie” – motyw przewodni 2025

Tegoroczny konkurs odbył się w trzech kategoriach:

  • dzieci (klasy I–III);
  • młodzież (klasy IV–VIII);
  • rodziny, zespoły i świetlice.

Do konkursu przygotowały uczestników warsztaty robienia latawców, które odbyły się na początku września w Maniowach, Sromowcach Niżnych i Łapszach Wyżnych. Wzięło w nich udział ponad 90 osób. Warsztaty mogły odbyć się dzięki wsparciu Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. oraz Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich.

Jury w składzie: Katarzyna Dobrzyńska, Natalia Kwolek-Dziadoń i Stanisław Migdał oceniało prace pod kątem nawiązania do tematu przewodniego, zdolności lotu oraz estetyki wykonania.

Nie zabrakło też lokalnego wsparcia: Koło Gospodyń Wiejskich w Łapszance przygotowało pyszny poczęstunek, a nad porządkiem i techniczną stroną wydarzenia czuwali druhowie z OSP Łapszanka.

Ogłoszenie wyników

Nagrody wręczali:

  • Aneta Markus – Wójt Gminy Czorsztyn;
  • Jakub Jamróz – Wójt Gminy Łapsze Niżne;
  • Dariusz Latawiec – Prezes ZEW Niedzica S.A.

Kategoria dzieci (klasy I–III)

I miejsce: Hania Piątek (Sromowce Niżne), Kasia Jamróz (Kacwin), Rita Mansurova (Sromowce Niżne);
II miejsce: Natalia Klimczak (Falsztyn), Mateusz Pacyga (Kacwin), Sandra Surowiak (Sromowce Niżne), Emil Dziurny (Sromowce Niżne);
III miejsce: Helena Bator (Maniowy), Maja Bodziuch (Bukowina);
Wyróżnienia: Adrian Dziedzic, Magdalena Swaczyk, Kacper Piątek, Kamil Klimczak, Lilia Wolska, Sebastian Królczyk, Oskar Janosik, Monika Kawa.

Kategoria młodzież (klasy IV–VIII)

I miejsce: Lenka Jandura (Kluszkowce), Karolinka Jandura (Kluszkowce), Julia Kudasik (Frydman);
II miejsce: Aleksandra Kociołek (Sromowce Niżne), Lena Dziurna (Sromowce Niżne), Marcelina Piotrkowska (Kluszkowce);
III miejsce: Nadia Pichniarczyk (Kluszkowce), Tobiasz Surowiak (Sromowce Niżne), Maksymilian Wolski (Kluszkowce);
Wyróżnienia: Alan Dziurny, Julia Ślęzak, Lena Rzepka.

Kategoria rodziny, zespoły, świetlice

I miejsce: Świetlica w Niedzicy, Rodzina Jandurów (Kluszkowce), Rodzina Kawa (Frydman), Świetlica w Falsztynie;
II miejsce: Świetlica we Frydmanie, Świetlica w Kacwinie, Rodzina Swoczyk (Łapsze Wyżne);
III miejsce: Rodzina Dziedzic (Łapsze Wyżne), Rodzina Gelata – Kamil, Damian, Adam (Łapszanka), Rodzina Kravczenko (Sromowce Niżne);
Wyróżnienia: Rodzina Horniczak (Falsztyn), Rodzina Królczyk (Maniowy), Rodzina Gelata – Jacek, Rafał (Łapszanka), Świetlica Niedzica Zamek, Rodzina Dziurna (Sromowce Niżne), Rodzina Klimczak (Falsztyn), Rodzina Janosik (Kacwin), Rodzina Markowicz (Frydman), Rodzina Swoczyk (Łapszanka), Rodzina Sołtys (Łapszanka).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy kreatywności, radości i pomysłowości. Dziękujemy, że wspólnie tworzycie tę piękną tradycję – za rok widzimy się w Gminie Czorsztyn.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz