czwartek, 14 wrzesień 2023 19:14

I Festiwal Trzech Regionów: Pienin, Spisza i Podhala w Ekomuzeum Dziedziny Dunajca

 
Stowarzyszenie Sprężyna - Centrum Edukacji Nieformalnej wraz z Członkami i Partnerami Ekomuzeum Dziedziny Dunajca, serdecznie zaprasza 17 września na I Festiwal Trzech Regionów: Pienin, Spisza i Podhala w Ekomuzeum Dziedziny Dunajca. Festiwal odbędzie się na Polanie Sosny w Niedzicy. Wstęp bezpłatny.
Festiwal został objęty Honorowym Patronatem Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego.
 
PLAKAT (deskrypcja):
na kremowym tle na samej górze plakatu jest napisane: I Festiwal Trzech Regionów
poniżej na niebieskim tle jest tekst w białym kolorze:
Pienin, Spisza i Podhala w Ekomuzuem
14.00 - Rozpoczęcie Festiwalu
14.00-17.00 Edukacyjna wioska w Ekomuzuem Dziedziny Dunajca
14.30-16.00 Pokaz mody trzech regionów: Pienin, Spisza i Podhala
16.00-17.00 Trzy odsłony górali: zabawy spiskie, podhalański humor i śpiew pieniński
17.00-18.00 Wielki QUIZ rodzinny z nagrodami
18.00-19.00 Koncert zespołu HOLEVIATERS
19.00-20.00 Pokaz 3 filmów Ekomuzuem Dziedziny Dunajca i nagrodzenie uczestników
 
Na plakacie w środku z lewej strony jest grafika od góry: zamku w Niedzicy, pary w stroju pienińskim, pary w stroju podhalańskim, pary w stroju spiskim.
Na zielonym tle jest napisana data festiwalu: siedemnasty wrzesień, miejsce: Niedzica na Polanie Sosny.
 
Na samym dole plakatu w stopce jest tekst:
1) Organizator: logotyp Stowarzyszenia Sprężyna (czarna głowa z zieloną sprężyna).
2) Honorowy Patronat: Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.
 
W środku są logotypy Partnerów: Gminy Łapsze Niżne, Gminy Czorsztyn, Ośrodka Kultury z/s w Niedzicy, Muzeum w Czerwonym Klasztorze, Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, Koła Gospodyń Wiejskich w Maniowach, Koła Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Wyżnych, Koła Gospodyń Wiejskich w Łopusznej, Gościniec H.A.T.A., Muzeum Tatrzańskie, Agroturystyka Adamcykówka, Pasieka Za Potokiem, TURTREK, Willa Jasna, Czorsztynianka, Żywioły. Wypożyczalnia rowerów i nart biegowych.
 
Obok zamieszczone są patronaty medialne:
TVP3 Kraków, Podhale 24, Tygodnik Podhalański, Radio Alex, Na Spiszu. Na końcu w dolnym prawym roku plakatu zamieszczone są organizacje które dofinansowały festiwal: Logotypy: Komitet do spraw Pożytku Publicznego, NIW, NOWEFIO, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, logotyp Województwa Małopolskiego z tekstem: Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
 

Festiwal odbędzie się, dzięki realizacji projektu „Ekomuzeum Dziedziny Dunajca – żywe dziedzictwo Pienin, Spisza i Podhala” z programu Kultura – Interwencje. Edycja 2023, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Dodatkowym źródłem finansowania tego działania są środki z Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu Nowe FIO, w którym Stowarzyszenie Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej realizuje projekt „Dziedziny Dunajca – rozwój kapitału społecznego Pienin, Spisza i Podhala”  oraz środki z "Małych Grantów" z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 

Stowarzyszenie Sprężyna, podczas realizacji zadania publicznego pt.
„I Festiwal Trzech Regionów: Pienin, Spisza i Podhala w Ekomuzeum Dziedziny Dunajca”, dołoży wszelkich starać o dotyczących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

 

  1. Dostępność architektoniczna:
    Zapewniona zostanie przestrzeń wolna od barier poziomych przestrzeni komunikacyjnych budynków*: Festiwal będzie miał miejsce w plenerze a nie w budynku, gdzie jest teren płaski, i nie ma problemów z dostępnością dla osób ze szczególnymi potrzebami w tym nie ma barier poziomych przestrzeni. W przypadku trudności np. z poruszaniem się dla osób potrzebujących wsparcia, dostępna będzie pomoc służb porządkowych (strażaków).

  2.  W zakresie dostępności cyfrowej:

    Podczas realizacji zadania, dla osób ze specjalnymi potrzebami będą zamieszczone specjalne informacje na stronie internetowej Stowarzyszenia Sprężyny oraz w jej mediach społecznościowych o opisie miejsca festiwalu oraz opisu materiałów promocyjnych takich jak plakaty (deskrypcja plakatu).

  3.  W zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej:

    1. Podczas festiwalu, osoby z ograniczeniami dostępności będą mogły skorzystać z bezpłatnych, dostępnych aplikacji na telefonie komórkowym jak (np. Live Transcribe, Google Docs Voice Typing, Speechnotes) zamieniających język mówiony na język pisany. Jest to impreza wielopokoleniowa na terenie wiejskim, gdzie osobą starszym towarzyszą bardzo często wnukowie, albo dzieci, które posiadają przy sobie telefony komórkowe i będą wsparciem dla seniorów, albo osób w swoim otoczeniu). Gdyby osoba z ograniczeniami dostępności nie miała przy sobie osoby wspierającej, może zgłosić się do obsługi festiwalu, z prośbą o wsparcie.

    2. Podczas trwania całego festiwalu, będzie zamontowane nagłośnienie, a poszczególne działania i informacje będą podane uczestnikom przez mikrofony, które będą wspierały wspomaganie słyszenia.

    3. Materiały informacyjno-promocyjne dot. festiwalu będą zamieszczone na stronie internetowej stowarzyszenia, jak również w mediach społecznościowych publikowane przez stowarzyszenie. Materiały będą zawierały tekst alternatywny w treści postów, artykułów, plakatów, itp. Dodatkowo na stronie internetowej, będzie zamieszczona informacja o wsparciu podczas festiwalu dla osób z ograniczeniami.

    4. Istnieje możliwość zapewnienia, na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami, komunikacji z realizatorem zadania w formie pisemnej, ustnej albo osobiście

     

 

 

 

 

 

 
 
Read 602 times