Print this page
wtorek, 17 maj 2022 18:43

„Ekomuzeum – sieciowe podejście do ochrony, zachowania i prezentacji lokalnego dziedzictwa”

 

W 2022 roku Stowarzyszenie Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej wraz z armeńskim partnerem NGO Center, realizuje projekt „Ekomuzeum – sieciowe podejście do ochrony, zachowania i prezentacji lokalnego dziedzictwa” («Էկոթանգարան» - համագործակցություն` հիմնված զբոսաշրջության ոլորտում տեղական ժառանգության պաշտպանության, պահպանման եւ ներկայացման վրա).
Celem projektu jest rozwój sieci współpracy na rzecz ochrony, zachowania i prezentacji dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego w regionie Lori w Armenii, w oparciu o koncepcję ekomuzeum.
W ramach realizowanych działań projektu, zorganizowane zostaną dwa warsztaty (kwiecień, październik) dla mieszkańców regionu Lori w Armenii w celu przedstawienia koncepcji współpracy jaką jest ekomuzeum, analizy lokalnych zasobów dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, i działających w oparciu o nie przedsięwzięć edukacyjnych i turystycznych
i przygotowania sieciowej oferty edukacyjno-turystycznej regionu.

Dodatkowo, na początku czerwca odbędzie się kilkudniowa wizyta studyjna do Ekomuzeum „Dziedziny Dunajca” w Polsce, dla zorganizowanej grypy Ormian z regionu Lorii. Dzięki tej wizycie, uczestnicy projektu z Armenii będą mogli poznać od "kuchni", jak działa ekomuzeum, zainspirować się dobrymi praktykami i poznać nowy mechanizm oddolnej współpracy w dziedzinie turystyki w oparciu o zasoby lokalnego dziedzictwa na przykładzie transgranicznego Ekomuzeum „Dziedziny Dunajca”, którego koordynatorem jest Stowarzyszenie Sprężyna.

Projekt jest współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
w ramach programu RITA – przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacji dla Demokracji.

Natalia Niemiec

Koordynator projektu

 

Read 722 times

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.