×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 56.
czwartek, 10 październik 2019 07:55

Rodzinny Piknik z Latawcem 2019

W imieniu organizatorów tegorocznego RODZINNEGO PIKNIKU Z LATAWCEM, pragniemy zaprosić 12.10.2019 (sobota) na Przełęcz nad Łapszanką dzieci wraz z rodzicami. Co roku, ta wyjątkowa impreza, gromadzi pod jednym niebem mieszkańców naszych dwóch pięknych gmin Czorsztyn i Łapsz Niżnych. Tegorocznym motywem konkursu latawców będzie: 

Zwiększenie wiedzy wśród uczestników pikniku na temat Czarnogóry oraz polsko-słowackiego Ekomuzeum „Dziedziny Dunajca”, które powstało na terenie trzech krain Pienin, Spisza i Podhala (gminy: Czorsztyn, Łapsze Niżne, Nowy Targ i Czerwony Klasztor). Zadaniem biorących udział w konkursie będzie porównanie jednego z trzech dziedzictw:

a) przyrodniczego: parki, rzeki, jeziora, góry, miejsce
b) kulturowego: zwyczaje, kuchnia, język/ gwara/, strój, legendy
c) historycznego: bohaterowie, wydarzenia

między Ekomuzeum a Czarnogórą.

Polsko-słowackie Ekomuzeum "Dziedziny Dunajca", powstało w marcu tego roku, i jest siecią współpracy obiektów (kultury, turystyki, organizacji pozarządowych) na terenie czterech gmin: Czorsztyn, Łapsze Niżne, Nowy Targ i Czerwony Klasztor. Nasze małe Ekomuzeum promuje bogate dziedzictwo przyrodniczo-kulturowo-historyczne trzech krain Pienin, Spisza i Podhala.

To dziedzictwo jest przedmiotem tegorocznego konkursu. Należy wybrać jeden z jego aspektów (przyrodę, kulturę albo historie) i znaleźć elementy wspólne w Czarnogórze.

 

Natalia Niemiec

 

Read 1729 times