×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 56.
niedziela, 20 styczeń 2019 13:40

Przełącz się na czyste powietrze

Na początku roku 2019, Stowarzyszenie Sprężyna przygotowało niespodziankę dla najmłodszych. W okresie ferii zimowych nasze stowarzyszenie zorganizowało bezpłatne warsztaty ekologiczno-animacyjne dla dzieci z Gmin Czorsztyn i Łapsz Niżnych, w ramach realizowanego projektu "Przełącz się na czyste powietrze!".

Działanie dofinansowane jest ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej, w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

W ciągu 4 dni, Stowarzyszenie Sprężyna wraz z młodymi filmowcami, w rolę których wcieliły się dzieci z Gminy Łapsze Niżne i Gminy Czorsztyn, rozpoczęło pracę nad filmem pt. "Smogor Niszczyciel, Tlenek Odnowiciel". 
Od poniedziałku do czwartku odbywały się warsztaty ekologiczno-animacyjne w Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy, w ramach których dzieci dowiedziały się czym jest smog i co go powoduje. Zdobyta wiedza posłużyła im w przygotowaniu quizu wiedzy o smogu dla osób dorosłych. Nie zabrakło również zabaw i doświadczeń z powietrzem dzięki którym każdy wyszedł z własnym poduszkowcem. Ale to nie wszystko, dzieci budując scenografię uczyły się jak powstaje film metodą animacji poklatkowej. A na zakończenie powstały piękne pocztówki z hasłami promującymi czyste powietrze.

Zobacz film z wydarzenia: https://youtu.be/MJC_DD_ODbE

 

Natalia Niemiec

Zobacz galerię zdjęć

Read 2220 times

Media