fbpx

RODZINNE GRANIE W ŚIECIOBRANIE IV

 

Wiosna za pasem i w Sprężynie już pełną parą trwają przygotowania do kolejnej edycji „Śmieciobrania”. 2015 plakat sprzątanie SPRĘŻYNY KOLOROWE LOGA
W zeszłym roku udało się nam zebrać ponad 200 worków różnego rodzaju odpadów. Niewiarygodne, prawda?! Sądząc po tym, co odkrywa topniejący śnieg, tym razem też będziemy mieć pełne ręce roboty. Przybywajcie więc tłumnie!
Rodzinne Granie w Śmieciobranie to drużynowe zawody w sprzątaniu brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. By wziąć w nich udział, trzeba zebrać zespół (cztero- bądź dwuosobowy, w zależności od konkurencji), przyjechać 25.04 na przystań Yacht Klubu Polskiego w Mizernej, zarejestrować się w wyznaczonym punkcie, odebrać worki oraz rękawice, i na dwie godziny ruszyć w teren. Na tych, którzy w tym czasie zbiorą najwięcej śmieci, czekają bardzo atrakcyjne nagrody (m.in. książki, gry, obiad w „Willi Akiko” oraz karnety na Termy w Bukowinie). Wszyscy zyskujemy też czyste miejsce do leżakowania i piknikowania.
Po zakończeniu zawodów jak zawsze zbierzemy się wokół ogniska i przy pysznym poczęstunku będziemy świętować zakończenie wspólnej pracy (tych, którzy pamiętają zeszłoroczne wege-przysmaki na pewno nie trzeba będzie specjalnie namawiać). W międzyczasie organizowane będą gry i zabawy dla najmłodszych.

Kilka praktycznych informacji: 

Śmieciobranie w tym roku ma dwie odsłony: lądową i kajakową !!!

ŚMIECIOBRANIE LĄDOWE:

Od czego zacząć:
Zbierz maksymalnie 4-osobową drużynę chętnych do sprzątania i wspólnej zabawy. Pamiętaj, w każdej drużynie musi być przynajmniej 1 dorosły!
Każda drużyna otrzyma rękawice i worki.
Polecamy ubrać się wygodnie i „roboczo”. Zwykle bardzo przydają się kalosze.
Gdzie i kiedy:
Zapraszamy 25 kwietnia na przystań YKP Nowy Targ w Mizernej.
Mizerna to mała wioska nad Jeziorem Czorsztyńskim mniej więcej w połowie drogi miedzy Nowym Targiem a Szczawnicą. Jadąc od strony Nowego Targu, dojechawszy do tabliczki z nazwą miejscowości, trzeba skręcić w prawo – nad jezioro. Przystań leży naprzeciwko nowopowstałej osady domków jednorodzinnych.

Plan imprezy lądowej:

11:00 – 11:50 – rejestracja, odbiór rękawic oraz worków, zapoznanie się z regulaminem zawodów.
11:50 – 12:00 – oficjalne powitanie uczestników
12:00 – 14:00 – zawody w zbieraniu śmieci.
Zawody od strony Gminy Czorsztyn obejmą teren od przystani YKP Nowy Targ w Mizernej aż po Hubę oraz zatokę w Kluszkowcach. Teren zawodów od strony gminy Łapsze Niżne zostanie wskazany dwa tygodnie przed imprezą. Pełne worki trzeba podpisać i zostawić w specjalnym miejscu zbiórki, skąd po imprezie odbiorą je specjalne służby.
14:00 -15:30 – gry, zabawy, smaczny poczęstunek (zachęcamy do przyniesienia ze sobą własnych sztućców).
15:30 – ogłoszenie wyników i zakończenie imprezy

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA             >>> POBIERZ

 

ŚMIECIOBRANIE KAJAKOWE: kajak

To osobna konkurencja, w której zbiera się śmieci w miejscach, do których łatwiej jest dotrzeć z wody niż lądu.
Uczestnicy będą podpływać do takich miejsc w kajakach, wysiadać i zbierać śmieci na brzegu. Tutaj drużyny są dwuosobowe, w każdej drużynie przynajmniej jedna osoba musi być pełnoletnia. Każda drużyna otrzyma rękawice, worki oraz kajak jedno lub dwuosobowy z wiosłem i kamizelkę asekuracyjną, a sprzątanie będzie się odbywać pod okiem doświadczonych kajakarzy. Można również korzystać z własnego sprzętu kajakowego.
Pełne worki trzeba podpisać i zostawić na brzegu jeziora, skąd po imprezie odbiorą je specjalne służby.
Liczba miejsc jest ograniczona, trzeba się wcześniej zarejestrować pod nr tel: 692 237 406 lub adresem e-mail: turtrek@interia.pl
Kajaki w tym roku będą startować z brzegu jeziora w pobliżu osady Węgliszczak – jadąc od Nowego Targu przed Maniowami i mostkiem na potoku Piekiełko należy skręcić w prawo w drogę asfaltową w kierunku jeziora i jechać nią do końca.

Plan Kajakowego Śmieciobrania:

10:00 – 10:50 – rejestracja uczestników, odbiór rękawic oraz worków, przydzielenie sprzętu kajakowego, zapoznanie się z regulaminem zawodów, omówienie zasad bezpieczeństwa na wodzie,
11:00 – 14:00 – zawody w zbieraniu śmieci.
14:00 -15:30 – powrót do bazy Przystań YKP w Mizernej, ognisko, poczęstunek
15:30 – ogłoszenie wyników i zakończenie imprezy

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA           >>> POBIERZ