fbpx
WSPINACZKA NA SZCZYT

 

W Zespole Szkół SPSK w Czerwiennem zakończył się właśnie projekt „Wyjątkowe dla Wyjątkowych” – sporo w tytule „wyjątkowości”, ale to właśnie ona cechowała uczestników warsztatów. W zajęciach wzięło udział dwanaścioro dzieci w wieku 9-12 lat. Pokazały, że choć w życiu nie wszystko zawsze idzie jak z płatka, to można być dzielnym, przełamywać problemy czy lęki i piąć się wzwyż – aż na szczyt!
Projekt obejmował dziewidzieci 580ęć godzin zajęć sportowych (wspinaczka, techniki linowe, surwiwal), dwanaście godzin lekcji języka angielskiego, a na deser zajęcia integrująco-motywacyjne. Spotkania nastawione były na integrację, podnoszenie samooceny, przekazanie nowych, wyjątkowych umiejętności, które wyróżniałyby uczestników spośród rówieśników i – może przede wszystkim – zapewnienie paru chwil wspólnej radości.
Były momenty, kiedy śmialiśmy się do łez i inne, gdy łapaliśmy się za głowę, ale projekt, który wykonaliśmy jako grupa wolontariuszy o nazwie „Remedium”, wzięta pod skrzydła przez Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia w Stryszawie, był dla nas niezwykłym doświadczeniem i niezapomnianą przygodą. Poznaliśmy dzięki niemu dwanaścioro wspaniałych ludzi; zaobserwowaliśmy między nimi wiele pozytywnych zachowań, a w każdym z nich naprawdę wyjątkową, jasną iskierkę Czegoś Wyjątkowego – zestaw godnych podziwu cech, przebłysk nieoszlifowanego jeszcze talentu.

 

FOTOGALERIA
Projekt dofinansowany był z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, co umożliwiło profesjonalne zaopatrzenie wszelkich działań. Warsztaty nie mogłyby się odbyć bez wsparcia chętnych do pomocy ludzi, których szczęśliwy los stawiał na naszej projektowej drodze: Pani Dyrektor Szkół SPSK w Czerwiennem, Anna Słodyczka, udostępniła nam salę na zajęcia językowe, zapewniła transport dla dzieci i okazała wiele serca i wsparcia dla naszej pracy; Komendant WOSZK Gronik, podpułkownik Dariusz Jaraszek, użyczył profesjonalnie wyposażonej hali sportowej i sprzętu na zajęcia wspinaczkowe, pan Ryszard Suski z parku linowego „Stary Bór” w Murzasichlu udzielił nam rabatu na wstęp i służył fachową opieką w trakcie zajęć, Pani Dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny, Krystyna Juraszek, wspierała nas podczas rekrutacji i w trakcie trwania całego projektu, Panie Sekretarki w szkole w Czerwiennem wykazywały się świętą cierpliwością, pan Eugeniusz Pawlikowski z firmy transportowej „Gieno” – niespotykaną wyrozumiałością.
Mamy nadzieję, że dwanaścioro dzielnych uczestników będzie dobrze wspominać wspólną przygodę i że dostarczy im ona motywacji do dalszej wspinaczki na szczyt.

 
logo_Zielona_Linia_color_pion          logo_fio_malopolskalokalnie